Julské Alpy

Julské Alpy jsou takový kousek ráje pár hodin od Prahy. Není to divočina, ani odlehlé místo bez turistů, ale širší okolí Triglavu má pro mě magické kouzlo prosycené historií, nádhernou přírodou a malebnými farmami. Moc ráda Vám ta místa během 5-ti denního výletu ukážu.

Začneme přesunem k severnímu okraji oblasti Triglavu, ke Kraňské Goře a ubytujeme se v moc pěkném kempu v úbočí nad městem. Odtud se můžeme vydat dvěma směry.

Cestou přes Vršič – kratší cestou, krásnou silnicí, která nás dovede až do sedla cca 1600 m nad mořem v masivu Triglavu. Na druhé straně hory je řada kempů i penziony, některý z nich si vybereme, abychom se ubytovali v údolí řeky Soči nedaleko obce Bovec.

Pro ty, kteří touží přeci jen po méně frekventovaných nezpevněných cestách, mám připravenou cestu přes Itálii a Tarvisio na Mangartsko sedlo k horské chatě a dolů do Bovce, kde se ubytujeme.

V okolí Bovce je řada příležitostí pro dlouhé i úplné krátké výlety po okolí, pro zájemce o památky z období první světové války jsou v místě k navštívení pevnosti. Dál budeme pokračovat směrem na Kobarid, podíváme se na Napoleonův most a v případě zájmu navštívíme místní památník první světové války a jeho expozici.

Z Kobaridu se vydáme horskou cestou s výhledy na Triglav podél italské hranice směrem k Tolminu. Odtud se pojedeme volným tempem směrem na Most na Soči a posuneme se kolem Triglavu k Bohinské Bistrici, zakotvíme na nejzápadnějším konci Bohinského jezera.

Tady budeme mít příležitost další den navštívit krásný vodopád Savica a bočními cestami se vypravit přes Bohinskou Bistrici k Bledu a prohlédnout si Bledský hrad. Na Bledu se bude naše putování oblastí Triglavu  pomalu chýlit ke konci a tak se vypravíme volným tempem zpět do Čech.V případě, že nám zbyde nějaký čas, stále máme po cestě úžasnou Hochalpen Strasse. Tak jako vždy jedeme v malých skupinkách do dvou až tři aut.

S průvodcem se jede v malých skupinách do tří aut včetně průvodce.

Těšíme se na Vás, jsme VšudeDoma.