Jižní Karpaty

Galerie

Budeme se pohybovat údolími a svahy v oblasti Jižních Karpat nebo chcete-li horami Transylvánie. Krajina v té oblasti je velkolepá a nabízí dechberoucí výhledy na okolní kopce, stále poměrně řídce osídlené. Atmosféra vybízí k pomalému pohybu a rozjímání.

Cestu vedeme krajinou od obce Lugoj směrem k městu Hateg hlubokými lesy a krásnými údolími. Od města Petrosani vstoupíme do oblasti pohoří Capatini a masivu Parang, abychom pokračovali v blízkosti hřebenů až k městu Sibiu. Odtud se přesuneme k jižnímu hřebeni, tam přejedeme po krásné Strada Strategica  zpět k Transalpině a jižnímu úpatí karpatského masivu. Náš desetidenní výlet za hranice běžných dnů končí v tábořišti u horské řeky.

Termíny

Program je nabitý, tak se nestyďte ozvat. Nejedeme proto, abychom hltali kilometry, ale proto, abychom prožili příjemný čas. Jednotlivé části se dají vzájemně zaměnit, vypustit nebo upravit. Takže pokud se ve skupině domluvíte, můžeme jednotlivé části cesty zkrátit nebo nahradit třeba návštěvou Drákulova hradu Poenari, nejen jemu věnovanou expozicí na hradě Bran, gotického hradu Corvin nebo Citadelou v Brašově.

Napište nebo zavolejte nám, jaké jsou Vaše preference, určitě to půjde.

S průvodcem se jede v malých skupinách do tří aut včetně průvodce.

Těšíme se na Vás, jsme VšudeDoma.

Objednat