Banát

Termíny a registrace

Budeme se toulat mezi českými vesnicemi v Banátu a nasajeme neopakovatelnou atmosféru tohoto prostředí.

Naše trasa povede z jedné z nejznámějších vesnic českého Banátu Eibenthalu přes Bigr a Rovensko do Gerníku, odtud na závěrečnou etapu do Svaté Heleny. Krajinu v těch místech mám ráda, je malebná a při tom dává najevo svou nesmlouvavost, zároveň nese stopy původní lidské činnosti a bohužel i té moderní.

Na Banát se u nás specializuje Franta, který už před mnoha lety jezdil do této oblasti s pomocí pro místní. Za tu dobu se hodně změnilo, ale naštěstí přírodní krásy těch míst zůstaly na svých místech a tak po cestě jsou naplánované pěší výlety do okolí, posezení u místních i nocování ve volné přírodě a pod střechou stavení.

Hodně cest tu bývá po deštích dost rozbitá, tak neočekávejte rychlý postup kupředu, stojí to ale za to. V řadě míst nepotkáte za celý den jediného člověka a tak spíše zde, než v jižních Karpatech,  prožijete pocit odlehlosti a úplného klidu.

Jako na každém našem výletu, cestujeme v malých skupinkách do pěti aut včetně průvodce. Klademe důraz na kvalitně strávený čas a ne na nájezd kilometrů.

Na cestě počítejte s krátkými výlety do kolí, dvěma noclehy u místních (cca 800Kč/noc a osoba včetně snidaně a večeře). Jídla bývá hodně a spaní bývá velmi domácké a vřelým přijetím.

Rozhodně se můžete těšit na putování praticky výlučně po klidných vedlejších cestách s fantasticými výhledy. Na cestu je třeba se vydat teréním aute, pokud takové nemáte, je možné si jej půjčit.

Těšíme se na Vás, jsme VšudeDoma.