Jarní Banát

Rezervace termínu

Jaro není léto, naštěstí, tak nás nečekají vedra, naopak probouzející se příroda a počasí, které se stará o nové pohledy na známou krajinu.

Takže pokud vás láká pohled na poetickou krajinu českého Banátu a máte chuť si vyzkoušet svéráz ubytování u českých krajanů, pojeďte s námi.

Program je následující:

Sobota
V sobotu je sraz u Pepsiho ve Svaté Heleně. Pro ty, kteří by raději jeli na místo ve skupině nebo s někým kdo zná cestu, naše auto bude vyrážet v pátek ráno 7.4. z Hostimi u Berouna. Na večer je objednaná večeře a ubytování, ráno bude připravená snídaně. Cena za jídlo a nocleh u místních je 800Kč na osobu.

Neděle
Vyrazíme na cestu krajinou polními cestami ze sv.Heleny do Gerniku. Cestou si, pokud bude chuť, uděláme procházku ke Kulhavé skále a pokud bude i energie a čas, stavíme se také u Turecké díry.  Večer nás bude čekat v Gerniku večeře s připraveným noclehem, na ráno je domluvená snídaně. Předpokládaná cena na nocleh a jídlo je 800 Kč na osobu.

Velikonoční pondělí.
Velikonoční pondělí celé strávíme v klidu a pohodě v Gerníku s krajany, uděláme si procházky do okolí a užijeme si krásnou krajinu, možností je více než dost. Večer si užijeme atmosféru velikonočního Banátu.

Úterý
Cesta na Rovensko není dlouhá, zbude nám tak více času v Gerníku na odpočinek nebo výlet do okolí.  Odpoledne vyrazíme přes kopečky do Rovenska. Večer se ubytujeme a najíme u místních, druhý den vyrazíme posilněni snídaní. Očekávejte 800 Kč na osobu.

Středa
Bude třeba vyrazit hned po ránu. Cesta do Bígru je delší a může představovat výzvu i pro slušný offroad. Cesta je to krásná, věříme, že si každý přijde na své.  Večer ubytování s večeří a snídaní, předpokládaná cena 800 Kč.

Čtvrtek
Bude nás čekat cesta po polních cestách až na vyhlídku Zamana a pak dál do Eibanthalu.
Tam nás čeká dobré pivo a prima jídla v Hospodě u Medvěda, ubytování rovněž na místě. Očekávaná cena ubytování na osobu včetně snídaně a večeře je 1200 Kč.

Pátek
Nebude spěch, pojedeme po silnici do Šumice, poté co se podíváme k zaniklým dolům v Eibenthalu. Cestou se stavíme v nejužším místě tohoto úseku Dunaje – u Decebala a pak na případné doplnění zásob a paliva v Oršové. Večer bydlíme v Šumici, stejně jako na všech předchozích místech je objednaná večeře a ráno snídaně. Předpokládaná cena je 700 Kč.

Sobota
Každá legrace jednou končí, je na čase vyrazit k domovu. Ti, kdo nespěchají, mohou vyrazit s naším autem pro nějaké to vínko do Aradu. S možností přenocování v kempu nebo v soukromí. Budeme domlouvat individuálně. Ostatní návrat po vlastní ose.

Do většiny banátských chalup nesmí psi. Proto pokud cestujete svým autem a nechcete nechávat psy v autech přes noc o samotě, nebo z jakéhokoli jiného důvodu byste raději pod stan, není to problém. Můžete se Simonou a dogou Amálkou zakempovat za vsí. Počítejte však s tím, že noční teploty se často pohybují kolem nuly.

Rezervace termínu